Uncategorized

Доаѓа голем и тежок празник: Значењето на Успение на Пресвета Богородица

Православната Црква на 28 август го празнува земниот крај на Пресвета Богородица и Нејзината смрт ја нарекува „Успение“ – раскошен термин кој во себе ги соединува сонот, блаженството, мирот, спокојството и радоста. Самиот лик на […]

Uncategorized

Денот кога на мажите им се исполнуваат желбите – вечерва направете го ова

Денеска е Св. седум отроци во Ефес. Овие седум момчиња христијани, бегајќи од гонењето на царот Декиј (249-251), се засолнија во една пештера близу Ефес. Таму Бог им прати еден чуден и долг сон. Додека […]

Uncategorized

Дневен хороскоп за четврток, 17 август

Овен  Денес ќе сакате да се опуштите и да надоместите се она што ви недостасува. Иако емоциите ги криете длабоко во себе, вие сте многу емотивни и имате голема потреба од љубов. Овој ден сменете […]

Uncategorized

ФОТО Oва е монструмот кој го изврши грозоморното убиство во Велес

Јавното обвинителство денеска соопшти дека осомничениот за убиството во Велес, по стореното дело на Фејсбук објавил зошто го сторил делото. Соседот од улицата „Коле Цветков” на социјалната мрежа објави дека решил да ги убие неговите […]

Uncategorized

Зголемување на финансиите денес ќе имаат овие два хороскопски знаци

Бик Работата секојдневно се зголемува. За ваша среќа, денешните обврски ќе ви причинуваат задоволство и нема да чувствувате замор. Денес е можна финансиска добивка од игри на среќа. Партнерските односи ги држите под контрола и […]

Uncategorized

Дневен хороскоп за СРЕДА, 16 август

ОВЕН Полни сте со енергија и како да се будите од долг зимски сон. Се она што е започнато, успешно ќе го завршите и подготвени сте за нови почетоци. Ако соработувате со странство или со […]

No Picture
Uncategorized

МАЈКА ТЕРЕЗА: НАЈЛОШАТА СИРОМАШТИЈА Е ОСАМЕНОСТА И ЧУВСТВОТО ДЕКА НЕ СИ САКАН

Ако ги судиш луѓето, ќе немаш време да ги сакаш. Луѓето честопати се неразумни и себични, сепак прости им. Ако сте љубезни луѓето може да ве обвинат дека имате скриени намери,сепак продолжете да бидете љубезни. […]