Uncategorized

Доаѓа голем и тежок празник: Значењето на Успение на Пресвета Богородица

Православната Црква на 28 август го празнува земниот крај на Пресвета Богородица и Нејзината смрт ја нарекува „Успение“ – раскошен термин кој во себе ги соединува сонот, блаженството, мирот, спокојството и радоста. Самиот лик на […]

Uncategorized

Денот кога на мажите им се исполнуваат желбите – вечерва направете го ова

Денеска е Св. седум отроци во Ефес. Овие седум момчиња христијани, бегајќи од гонењето на царот Декиј (249-251), се засолнија во една пештера близу Ефес. Таму Бог им прати еден чуден и долг сон. Додека […]

Вести

Терористички напад во Барселона – Двајца вооружени мажи влегле во ресторан земале заложници,

Комбе влета во толпа луѓе во туристичката област Рамблас во Барселона. Полицијата вели дека “масовната несреќа” во центарот на Барселона, во која “неколку” луѓе биле повредени е терористички напад. Бело комбе се качило на тротоарот […]

Хороскоп

ЧУВАЈТЕ СЕ: На овие три хороскопски знаци не им верувајте, највеќе лажат

За овие 3 знаци лажењето е најприродната работа на светот, баш како дишењето Лав На Лавот му е неопходно да биде во центарот на вниманието. А, за да го постигне тоа често ги преминува границите. […]

Uncategorized

Дневен хороскоп за четврток, 17 август

Овен  Денес ќе сакате да се опуштите и да надоместите се она што ви недостасува. Иако емоциите ги криете длабоко во себе, вие сте многу емотивни и имате голема потреба од љубов. Овој ден сменете […]

Хороскоп

При крајот на август ОВИЕ 4 хороскопски знаци ќе бидат МАГНЕТ за пари!

Јарец Сонцето во вашето поле на финансии делува во насока на одлична заработка. При крајот од овој месец ќе имате неколку предизвици кои продолжуваат уште од почетокот на месецот. Новите деловни можности овој пат се […]

Uncategorized

ФОТО Oва е монструмот кој го изврши грозоморното убиство во Велес

Јавното обвинителство денеска соопшти дека осомничениот за убиството во Велес, по стореното дело на Фејсбук објавил зошто го сторил делото. Соседот од улицата „Коле Цветков” на социјалната мрежа објави дека решил да ги убие неговите […]

Uncategorized

Зголемување на финансиите денес ќе имаат овие два хороскопски знаци

Бик Работата секојдневно се зголемува. За ваша среќа, денешните обврски ќе ви причинуваат задоволство и нема да чувствувате замор. Денес е можна финансиска добивка од игри на среќа. Партнерските односи ги држите под контрола и […]