Овните се пријателски настроени, Стрелците се агресивни – Кој хороскопски знак има најлошо пијанство?

January 31, 2017 pindzur 0

Секој хороскопски знак на површина го вади својот темперамент кога ќе се напие алкохол. Едни ги сакаат сите, а други се со слаби нерви. Овен [прочитај повеќе…]

Денеска е Свети Атанасиј – студот ќе си замине, и денот ќе биде подолг

January 31, 2017 pindzur 0

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денесе 18 јануари. Денес е Св. Атанасиј Велики, голем борец за вистинското православие. Именден празнуваат: Атанас, (доаѓа од грчкото Атанасиос и [прочитај повеќе…]

“Останав без најмилото и најмалото, останав без поткрепа за живот“ – Потресна исповед од родител чие дете загина на улиците во Скопје

January 31, 2017 pindzur 0

Минатата година, вкупно 22 лица на возраст до 18 години го загубиле животот во сообраќајни незгоди, од кои 9 биле деца на возраст до 4 [прочитај повеќе…]

ИСУС МИ ГО СПАСИ ЖИВОТОТ: Муслиманка оживеала по два дена во мртовечница

January 31, 2017 pindzur 0

Според нејзиното сопствено раскажување, Сабина, жена која од муслиманска вероисповест минала во христијанство, додека лежела во мртовечницата опкружена со трупови, имала визија на дрво кое [прочитај повеќе…]

ФОТО: Драма во центарот на Сараево: Жена со бебе лежи на улица – сообраќајот блокиран

January 30, 2017 pindzur 0

Сообраќајот во центарот на Сарајево е моментално стопиран, како што дознава hayat.ba. Причина за тоа е неидентификуана жена, која со бебе, легнала на улицата. Се [прочитај повеќе…]