Живот

За повеќе пари, под креветот треба да имате само ОВА!

Просторот под креветот треба да биде отворен, според фенг-шуи, за да имаме отворен проток на енергија која треба да се распредели рамномерно низ целото наше тело во текот на ноќта. Меѓутоа, постои еден исклучок. Кога […]

Хороскоп

Овните се пријателски настроени, Стрелците се агресивни – Кој хороскопски знак има најлошо пијанство?

Секој хороскопски знак на површина го вади својот темперамент кога ќе се напие алкохол. Едни ги сакаат сите, а други се со слаби нерви. Овен Познати се по тоа што се пријателски настроени, па под […]

Живот

Денеска е Свети Атанасиј – студот ќе си замине, и денот ќе биде подолг

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денесе 18 јануари. Денес е Св. Атанасиј Велики, голем борец за вистинското православие. Именден празнуваат: Атанас, (доаѓа од грчкото Атанасиос и значи бесмртен), Атанаска, Танас, Тане, Танаска, Насе, Насте… Нашиот народ […]

Живот

“Останав без најмилото и најмалото, останав без поткрепа за живот“ – Потресна исповед од родител чие дете загина на улиците во Скопје

Минатата година, вкупно 22 лица на возраст до 18 години го загубиле животот во сообраќајни незгоди, од кои 9 биле деца на возраст до 4 години. Една од нив е малата Ема Радевска чии живот […]

Живот

ИСУС МИ ГО СПАСИ ЖИВОТОТ: Муслиманка оживеала по два дена во мртовечница

Според нејзиното сопствено раскажување, Сабина, жена која од муслиманска вероисповест минала во христијанство, додека лежела во мртовечницата опкружена со трупови, имала визија на дрво кое расте во бунар. Една гранка од стеблото на тој бунар […]

Вести

ФОТО: Драма во центарот на Сараево: Жена со бебе лежи на улица – сообраќајот блокиран

Сообраќајот во центарот на Сарајево е моментално стопиран, како што дознава hayat.ba. Причина за тоа е неидентификуана жена, која со бебе, легнала на улицата. Се се одвива пред Претседателството на БиХ. Известена е полицијата, која […]

Живот

Оваа БАНКА ќе ви уплаќа по 86.400 евра секој ден, но само ако почитувате ДВЕ ЕДНОСТАВНИ ПРАВИЛА!

Замислете: секое утро кога ќе се пробудите, една банка на вашата сметка става 86.400 евра. Еве кои се правилата на оваа банка: Првото правило гласи: Се` што не сте успеале да потрошите во текот на […]

Забава

ГИ ПАМТИТЕ ЛИ ТЕТЕ И ГИЉЕ ОД СЕРАНОВИ? Еве како изгледаат денеска

Наталија Санчез Молина е шпанска актерка, која се прослави со улогата на Марија Тереза-Тете Капдевиља во познатата серија Серанови. Тете во серија беше најмлада ќерка на Лусија и лично во која Гиље се заљуби. Гиље […]